Polska wygrywa z Izraelem. Biało-czerwoni blisko awansu

Polska wygrywa z Izraelem. Biało-czerwoni blisko awansu

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło: PAP / Piotr Nowak
Polska wygrała 4:0 z Izraelem w meczu czwartej kolejki eliminacji Euro 2020. Bramki dla biało-czerwonych strzelili Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior.

Pierwszą groźną akcję stworzyli Polacy. Piłkę z lewej strony boiska dośrodkowywał Kamil Grosicki, a po złym wybiciu piłki przez rywala dobiegł do niej Grzegorz Krychowiak, który zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego. Izrael odpowiedział w 24. minucie, gdy Beram Kayal zagrał do Omriego Ben Harusha, a ten dograł do środka.Piłka trafiła do Erana Zahaviego, który źle ją sobie przyjął, dzięki czemu jego strzał zablokował Mateusz Klich. Pierwsza bramka spotkania padła w 35. minucie meczu. Robert Lewandowski podał prostopadle do Kędziory, a ten zobaczył wybiegającego na wolne pole Piątka, który bardzo mocnym uderzeniem przy krótszym słupku nie dał szans Arielowi Harushowi.

Memy po meczu Polska-Izrael

Polacy podwyższyli prowadzenie w drugiej połowie. W 54. minucie Krychowiak zagrał prostopadle do Grosickiego, a ten spróbował dośrodkować w pole karne, lecz piłkę ręką zagrał Shiran Yeini. Sędzia odgwizdał rzut karny, a jedenastkę pewnie wykorzystał Lewandowski.

twitter

Dwie minuty później biało-czerwoni strzelili trzecią bramkę. Długie podanie wykonał Zieliński, a piłka trafiła do Grosickiego, który od razu oddał strzał, z którym nie poradził sobie Harush.

W 84. minucie po fatalnym wybiciu piłki przez bramkarza Izraela, futbolówkę przejął Milik, który od razu dograł do niepilnowanego Damiana Kądziora. Pomocnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po czterech meczach Polacy mają na koncie 12 punktów. Ich przewaga nad drugim w tabeli Izraelem wynosi pięć punktów.