– Polska w latach 30. miała plan masowej emigracji Żydów. Chciała go jednak zrealizować we współpracy z Żydami, a nie z Hitlerem – podkreśla Piotr Zychowicz w tekście „Emigracja, a nie eksterminacja”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Konsekwencje zabicia irańskiego oberszpiega Sulejmaniego w wyniku ataku amerykańskiego drona dosięgną i nas – naszych portfeli i naszej polityki w roku wyborczym – ostrzega Łukasz Warzecha w artykule „Iran w polskiej polityce”.
– Klęska Netflixa i Martina Scorsese, wielkie dni dla Quentina Tarantino – czy Złote Globy wskazują nam przyszłych laureatów Oscarów? – rozważa Piotr Gociek w tekście „Na Złotym Globie”.
– U-Booty były czarnymi charakterami zbiorowej wyobraźni aliantów. Trudno się dziwić legendom o łodziach pływających jeszcze długo po wojnie po morzach całej kuli ziemskiej. Ile w nich było prawdy? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Koniec świata U-Bootów”.
– Członkowie dynastii sabaudzkiej, przebywający na wygnaniu w Szwajcarii, postanowili na stałe wrócić do Włoch – te informacje zelektryzowały opinię publiczną – pisze Teresa Stylińska w tekście „Sabaudowie chcą wrócić”.
– Tysiące osób spoza UE nie muszą forsować granicy ani żebrać o azyl. Mimo oburzenia urzędników w Brukseli władze Malty i Cypru nadal sprzedają swoje obywatelstwo, a wiele innych za hojne inwestycje odwdzięcza się prawem pobytu i pracy na terenie Unii, zarabiając na tym miliardy euro – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Jak kupić lepszy los”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Dorota Gawryluk o telewizji, dziennikarzach i własnym życiu.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 stycznia 2020
Zostań współwłaścicielem Do Rzeczy S.A.
Wolność słowa ma wartość – także giełdową!
Czas na inwestycję mija 31 maja – kup akcje już dziś.
Szczegóły:
platforma.dminc.pl
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.