KrajPorozumienie PO i Nowoczesnej na Mazowszu. Gasiuk-Pihowicz: Mamy za sobą trudne, ale owocne rozmowy

Porozumienie PO i Nowoczesnej na Mazowszu. Gasiuk-Pihowicz: Mamy za sobą trudne, ale owocne rozmowy

Kamila Gasiuk-Pihowicz
Kamila Gasiuk-Pihowicz / Źródło: PAP / Jacek Turczyk
Dodano
Kamila Gasiuk-Pihowicz potwierdziła, że w najbliższą sobotę PO i Nowoczesna zaprezentują szczegóły porozumienia wyborczego opozycji na Mazowszu. – Bardzo się cieszę z tego porozumienia, które jest wyrazem odpowiedzialności – mówiła przewodnicząca Nowoczesnej.

W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, a także, jak potwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz, prezentacja porozumienia wyborczego Nowoczesnej i PO w rejonie Mazowsza.

– Mamy za sobą trudne, ale owocne rozmowy, które doprowadziły do konsensusu, w jednym z najważniejszych, większych regionów kraju – mówiła Gasiuk-Pihowicz w poranku radia TOK FM.

W sobotę zaprezentowani mają zostać wspólni kandydaci na prezydentów miast oraz na listy do sejmików w poszczególnych okręgach. – Bardzo cieszy mnie to porozumienie, które jest wyrazem odpowiedzialności (….) żeby wygrać na poziomie sejmików, w wielu miastach potrzebna jest właśnie taka szeroka koalicja – tłumaczyła.

Gasiuk-Pihowicz przyznała też, że są miasta gdzie wciąż toczą się dyskusje na temat kandydatów – jak Łódź, oraz miasta gdzie Nowoczesna i PO prawdopodobnie wystawią osobnych kandydatów – jak Gdańsk.

Czytaj także:
Lubnauer: PiS zdaje sobie sprawę, że przegra wybory samorządowe
Czytaj także:
"SE": Dla wyborców PiS Duda lepszy niż Szydło
Czytaj także:
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w sobotę o 12:00

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także