Porażka Polaków w meczu z Senegalem. Trudny początek mundialu

Porażka Polaków w meczu z Senegalem. Trudny początek mundialu

Mecz Polska - Senegal
Mecz Polska - Senegal Źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski
Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji zdecydowanie nie sprostał oczekiwaniom kibiców. Polska przegrała z Senegalem 1:2.

Polacy wyszli na murawę w składzie: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Thiago Cionek, Maciej Rybus – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Pierwszy gol padł w 38 minucie, niestety piłka wpadła do bramki Polaków, odbijając się od polskiego obrońcy. Celny strzał dla Senegalu został zaliczony na konto Thiago Cionka.

W przerwie meczu Adam Nawałka dokonał jednej zmiany w składzie: Za Kubę Błaszczykowskiego wszedł Jan Bednarek.

W 60 minucie meczu Polacy stracili kolejną bramkę, napastnik Senegalu Mbaye Niang zwiększył przewagę Senegalu na 2:0.

W 86 minucie honorowego gola dla reprezentacji Polski strzelił Grzegorz Krychowiak.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 na niekorzyść Polaków.