Kompromitacja stała się faktem. Legia żegna się z Ligą Mistrzów

Kompromitacja stała się faktem. Legia żegna się z Ligą Mistrzów

Dodano:
Stadion Legii w Warszawie
Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa 1:0, ale odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów, ponieważ wcześniej przegrała w Warszawie 0:2. Legioniści kończyli w dziewiątkę po czerwonych kartkach Marko Vesovicia i Domagoja Antolicia.

Legia miała zaatakować od początku, ale w pierwszych minutach to Spartak stworzył największe zagrożenie pod swoją bramką. Mistrzowie Polski byli niezwykle nieporadni w ofensywie. Sytuacja legionistów skomplikowała się w 37. minucie, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Marko Vesović. Reprezentant Czarnogóry w 12 minut został ukarany dwiema żółtymi kartkami za dwa faule taktyczne.

W 63. minucie Carlitos ostro zagrał w pole karne Spartaka, gdzie z bliska bramkę dla warszawiaków zdobył Inaki Astiz. Jednak w 85. minucie Domagoj Antolić sfaulował Marvina Egho, za co obejrzał drugą żółtą kartkę. Legia musiała więc kończyć mecz w dziewiątkę, aby na końcu pożegnać się z Ligą Mistrzów.

Źródło: DoRzeczy.pl