KrajSkandaliczne zachowanie oficera SOP. Pijany pilnował Kancelarii Premiera

Skandaliczne zachowanie oficera SOP. Pijany pilnował Kancelarii Premiera

Funkcjonariusz i logo Służby Ochrony Państwa
Funkcjonariusz i logo Służby Ochrony Państwa / Źródło: PAP / Tomasz Gzell
Dodano
Oficer Służby Ochrony Państwa, który odpowiadał za zabezpieczenie z zewnątrz Kancelarii Premiera pojawił się w pracy pod wpływem alkoholu. Został przebadany alkomatem.

Grzegorz N. był zastępcą dowódcy zmiany z SOP.

Jak donosi "Super Express", sytuacja miała miejsce we wtorek rano. Funkcjonariusz pojawił się w pracy, przyjechał nawet samochodem, choć jego stan wyraźnie na to nie pozwalał.

Chorąży zajmował się m.in. wydawaniem broni funkcjonariuszom. Według informatora gazety, o tym, że znajduje się on pod wpłwem alkoholu zorientowano się już jak zaczął służbę, podczas odprawy, na której był obecny, nikt tego nie zauważył.

"Przełożony zareagował, wezwał służby kontrolne oraz patrol policji, który stwierdził w wydychanym powietrzu obecność alkoholu" – informuje biuro prasowe Służby Ochrony Państwa.

Według nieoficjalnych informacji wydmuchał 0,6 promila.

/ Źródło: Super Express
/ mpu

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (11 na 12 października) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (13 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także