Kraj"Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza". Politycy o ataku na prezydenta Gdańska

"Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza". Politycy o ataku na prezydenta Gdańska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zabrany do szpitala po tym, jak został zaatakowany wieczorem ostrym narzędziem na scenie podczas
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zabrany do szpitala po tym, jak został zaatakowany wieczorem ostrym narzędziem na scenie podczas "Światełka do nieba" w 27. finale WOŚP w Gdańsku / Źródło: PAP / Adam Warżawa
Dodano
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie znajduje się w szpitalu, jak podają media jego stan jest poważny.

Po ataku polityka reanimowano, a następnie przewieziono do szpitala. Obecnie media podają, że prezydent Gdańska znajduje się w stanie krytycznym i jest operowany.

"Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra Joachima Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem" – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W sprawie ataku na prezydenta Gdańska, na Twitterze wypowiedział się też prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, że pomimo różnic w poglądach, dzisiaj "bezwarunkowo jest z Nim i Jego Bliskimi". "Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił" – podkreślił Duda.


"Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą" – napisał krótko były premier Donald Tusk.


W internecie pojawiło się nagranie z godziny 20.00 (o tej porze tradycyjnie zaczyna się "światełko do nieba"). Na filmie widać zamieszanie na scenie i słychać, jak mężczyzna się przedstawia i twierdzi, że siedział w więzieniu przez PO. Napastnik został już zatrzymany.

Czytaj także:
Paweł Adamowicz dźgnięty nożem. Nieoficjalnie: Jest w stanie krytycznym

/ Źródło: Twitter / TOK FM/TVP Info
/ zma

Czytaj także

Czytaj także